SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Fat 12044334

nr 1204 4334

Fat

tenn, antikt. Diameter: 41 cm

Kondition: skador, slitage

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

måndag 17 september 2018
kl 18:51:01

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn